Tapu Dairesi Bilirkişi Tercümanlık Hizmeti

Son yıllarda özellikle artan yabancılara mülk satışı ile tapularda tercüman ihtiyaçları bir hayli fazlalaştı. Tapu müdürlüklerinde işlem yapabilmek için satışı yapacağınız kişi için bildiği dil ile ilgili tercüman hazır bulundurmak zorundasınız. Tapu müdürlüğüne tercüman hizmetimizden detaylarını öğrenmek ve bizden hizmet almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Tapuya Tercüman İçin Gerekli Belgeler

Tapuda satış için dil bilen birisinin olması yeterli değildir. Tercümanın noter zaptı ve ardından da adli yemin alması gerekir. Son dönemde ortaya çıkan bir genelde ile adli yeminli tercüman belgesi yanında adli bilirkişi tercüman statüsünde olması şart koşulmuştur. Adli bilirkişi çevirmen ile başvuru yapmamanız durumunda tapu satışı veya alışı yapmanız imkansız olacaktır. Bu kural yabancılardan mal alıp verirken geçerlidir. İstanbul yabancı ağırlıklı satışlarda ciddi bir potansiyel sahibi olduğundan burada yaklaşık 160'a dilde adli yeminli tercümanlarımızla tapularda çevirmen hizmeti vermekteyiz. Yeminli tercüme bürosu olarak tapu işlemlerinde yanınızdayız.

Tapuya ve Satışlara Tercüman Rezervesi

Genel olarak satışlarda ve tapu işlemelerinde

İngilizce

Almanca

Arapça

Fransızca

Kürtçe

Farsça

gibi diller talep görse de Dil-Bil Tercüme Bürosu olarak 160’a yakın dilde tercümanlarımızla hizmet vermekteyiz. Bu dillerin dışındaki istekleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gaziantep’te hangi tapuda satışınız olursa olsun Adli bilirkişi tercüman desteği bizden.